Yıl 1926

1926 yılında Çankırı Atkaracalar’da dünyaya gelen Ömer Göksoy; 1950’li yıllara kadar o günün şartlarında, imkânlar el verdiği ölçüde memleketinde baba mesleği mandıracılık ile meşgul olmuştur.

Yıl 1950

1950’li yıllara gelindiğinde ise başkent Ankara’ya göç etme kararı alan Ömer Göksoy, Ankara’ya gelerek amcasının fırınında çalışmaya başlar. Çok süre geçmeden Ankara’nın Atpazarı semtinde kendi işletmesini açan Ömer Göksoy aynı zamanda ilk ticari girişimini gerçekleştirmiş olur. O günün şartlarında başta simit ve ekmek üretimi gerçekleştiren Ömer Göksoy zaman içerisinde birçok unlu mamul çeşidi üretmeye başlar.

Yıl 1980

1980 yılına kadar ülkemizin yaşadığı birçok sıkıntılı döneme bağlı olarak çeşitli sıkıntılı dönemlerden geçse de o günlerde sahip olunan imkânlar doğrultusunda hiçbir zaman kaliteden ödün vermeyerek gerçekleştirdiği üretim ile müşterilerinin beğenisi kazanmıştır. 1980 yılına gelindiğinde ise bayrağı Göksoy Ekmek Fabrikası olarak oğlu Yüksel Göksoy’a devretmiştir.

Yıl 1995

Bayrağı devralan Yüksel Göksoy mesleği babadan miras bilmiş ve aynı özveriyle bayrağı taşımaya devam etmiştir. 1995 yılında ticari faaliyetlerinin genişlemesi sebebi ile İstanbul’a yeni bir tesis kurma kararı almıştır. Yüksel Göksoy, İstanbul’da ki ilk ticari faaliyetine Bayrampaşa Ramide kurmuş olduğu tesiste başlamıştır.

Yıl 2011

Meydana getirdiği her ticari faaliyeti bir tecrübe sayan ve bu birikimleriyle sürekli yeni projeler meydana getiren Yüksel Göksoy 2011 yılına gelindiğinde bayrağı oğulları Eren Göksoy ve Ersin Göksoy’a devretmiştir.

2011 yılının Kasım ayında geçmişten gelen tecrübelerin bugüne yansıması olarak İstanbul Maltepe merkezli Soyer Gıda Tarım Ürünleri ve Hayvancılık San. Tic. Ltd. şirketini kuran Eren Göksoy ve Ersin Göksoy dede mesleği olan fırıncılığı farklı bir boyuta getirerek Anadolu Köy Pazarı markası ile yöresel ekmek ve diğer unlu mamuller üretimine başlamıştır. Bu üretim ile birlikte aynı zamanda, kendi üretimi olmayan Türkiye’nin dört bir yanından farklı yöresel lezzetleri de siz değerli müşterilerimize tedarik etmeye başlamıştır.

Yıl 2015 ve sonrası

Dedelerinden ve babalarından miras “doğal ve kaliteli ürün üretmek” prensibini temel ilke edinen Eren Göksoy ve Ersin Göksoy, 2015 yılında unlu mamul sektörüyle birlikte büyükbaş hayvan besiciliği, canlı hayvan ve et ticareti sektöründe yatırım yapmıştır. Yapılan bu yeni yatırımla birlikte artan kapasite sebebi ile İstanbul Pendik’e taşınan şirket merkezi uzman kadrosuyla günümüzde burada faaliyetine devam etmektedir.